Kontaktujte
nás

ET404

Třífázový mechanický indukční elektroměr pro měření elektrické energie v jednom tarifu. Měření elektrické energie je indikováno otáčením hliníkového kotoučku ve směru šipky na štítku. Měřicí systém elektroměru je uložen za štítkem elektroměru v černém plastovém krytu. Kryt elektroměru je zajištěn šrouby s úředními značkami – plombami.

V horní polovině štítku se nachází mechanické číselníkové počítadlo odebrané elektrické energie zaznamenávající v jednotkách elektrické práce (kWh). Číselník počítadla je v provedení 6+1 míst (hodnota s jedním desetinným číslem, které je barevně odlišeno).

Kde najdu číslo elektroměru

Číslo elektroměru, které je pro každý elektroměr unikátní, se nachází v polovině štítku, v rámečku nad kotoučkem. V rámečku se nachází číslo elektroměru s označením „N“ (číslo je ražené do štítku).

Rozpoznání chyby elektroměru

Pokud odebíráte elektrickou energii a kotouček se neotáčí, popř. číselník nezaznamenává jeho otáčení,pak má elektroměr poruchu.

Pokud zjistíte chybu elektroměru nebo případně jinou závadu na elektroměru (zhasnutý displej), oznamte to prosím neprodleně na Zákaznickou linku PRE.