Kontaktujte
nás

Klimatizace

Nejefektivnějším způsobem chlazení je pořízení klimatizace. Pod pojmem klimatizace si většinou představíme zařízení, které využíváme zejména v letních měsících jako nástroj pro vytvoření optimální tepelné pohody v interiéru. Klimatizace však v zásadě nezahrnuje pouze chlazení – naopak funkční klimatizace by měla umět mnohem víc. Většina zařízení určených k chlazení pracuje na principu tepelného čerpadla nebo tepelné čerpadlo využívá. Na stejném principu pracují chladničky a využívají ho i mnoha další zařízení, která k chlazení používají vodu. Termín klimatizace, který se u nás laicky používá jako obecný název pro různé typy zařízení, by se měl správně vztahovat jen k zařízením, která do domu přivádějí venkovní vzduch a kromě chlazení vzduch upravují i jinak (například čistí pomoci filtrace, upravují jeho vlhkost, případně jej ohřívají během zimního období). Klimatizaci je tedy možné využívat během celého roku.

  Nabízíme instalaci klimatizace na klíč:

 • osobně prohlédneme prostory
 • poradíme nejvhodnější typ a výkon zařízení
 • zpracujeme zdarma nezávaznou cenovou nabídku
 • zajistíme instalaci rozvodů
 • provedeme případné stavební úpravy (průraz zdi)
 • připojíme zařízení na elektřinu
 • poskytneme záruční a pozáruční servis
 • umožňujeme bezúročné splácení až na 12 měsíců

  U námi nabízených klimatizací zaručujeme:

 • kvalitní technologii zařízení
 • energetickou třídu A++
 • nízká hlučnost
 • noční režim
 • regulaci teploty
 • antibakteriální čištění vzduchu

Na našem trhu jsou využívány dva typy klimatizací - mobilní a nástěnné. Nástěnné klimatizace typu split nebo multisplit, které se skládají z vnitřních jednotek umístěných v místnosti a z vnější jednotky, která se dá usadit na venkovní stěnu nebo na střechu, jsou oproti mobilním klimatizacím prostorově nenáročné a nenarušují vzhledově interiér. Jejich výhodou je tichý chod a vysoká účinnost chlazení. Klimatizační zařízení jsou schopna čistit vzduch i vytápět, můžete je tedy využívat během celého roku.

  Co je dobré vědět před koupí klimatizace:

Vzhledem k tomu, že se často jedná o nemalou investici, je potřeba vybírat opravdu pečlivě a vyvarovat se zbytečných chyb. Například nesprávně používaná klimatizace tak může být zbytečným „žroutem“ elektřiny.

Zateplení domu a výměna oken zase mohou přinést na jedné straně úsporu při vytápění, ale na straně druhé, při nesprávném větrání, i mnoho nepříjemných efektů pro vnitřní životní prostředí. Nucené větraní je spojeno s některými mýty, které často vycházejí ze špatné zkušenosti lidi s klimatizací v kanceláři nebo jiných nebytových budovách. Pokud je však systém větrání dobře navržen, instalován a provozován, dokáže nám v domově zajistit velmi kvalitní prostředí. Není pravda, že při nuceném větrání nelze otevírat okna, jak se někdy lidé mylně domnívají.

Pravidelná údržba řeší i problém s čistotou přiváděného vzduchu – výměna filtrů a pravidelné čištění rozvodů vzduchu a komponentů systému zajistí vysokou kvalitu přiváděného vzduchu, který má proti venkovnímu vzduchu nižší prašnost i menší obsah alergenů (pylů, mikroorganismů). Správně navržený větrací systém nezatěžuje vnitřní prostředí nadměrným hlukem – tlumiče, vhodné koncové prvky a dimenzování systému zajistí bezhlučný provoz bez průvanu.

Klimatizace je úprava teploty, vlhkosti, čistoty a proudění vzduchu uvnitř budov. Zpravidla je zajišťována celoročně klimatizační jednotkou s automatickou regulací. Dílčí klimatizace zajišťuje pouze částečnou úpravu parametrů prostředí – například jenom úpravu teploty nebo vlhkosti. Klimatizační zařízení jsou standardně vybaveny prachovými filtry, některé typy jsou však doplněny dalšími možnostmi filtrace, například formaldehydovým filtrem, filtry odstraňujícími pachy, které mohou být příčinou migrény a chronické únavy, filtry zachytávajícími velmi jemné částice prachu a cigaretový kouř, filtry ničícími alergeny, buněčné stěny a jádra bakterií, čímž bakterie úplně zabíjejí, nebo systémy odstraňujícími roztoče či chlupy zvířat. Různé typy filtrace ocení především lidé trpící alergiemi a dalšími onemocněními.

  Při koupi zvažte

 • chladicí výkon
 • průtok vzduchu
 • tepelný výkon (u kombinovaných zařízení)
 • energetickou třídu (uvádí se podobně jako u domácích spotřebičů a jednoduchým způsobem napoví, jaká je spotřeba zařízení ve srovnání s jinými podobnými)
 • koeficienty COP a EER (mohou sloužit k orientaci v účinnosti zařízeni, udávají poměr výkonu a příkonu – EER pro chlazení a COP pro vytápění, čím vyšší hodnota, tím účinnější zařízení, tj. k dosažení stejného výkonu spotřebuje méně energie; zařízení v energetické třidě A mají COP 3,6 až 3,2, ve třidě B 3,2 až 2,8 atd.; COP i EER jsou pohyblivé hodnoty – jiná je například účinnost chlazení vzduchem při teplotě venkovního vzduchu 30 °C, jiná při 35 °C, proto je důležité, aby byly uvedeny hodnoty pro normalizované podmínky; pokud se má zařízení využívat celoročně, je dobré znát sezónní koeficient (SEER a SCOP), který udává průměrnou účinnost zařízení při různých teplotách vnějšího vzduchu)
 • hlučnost zařízení (měla by byt uvedena hodnota akustického výkonu, která je snadno srovnatelná; je-li dán akustický tlak, musí byt uvedeno, v jaké vzdálenosti od zdroje hluku je udáván)
 • způsob a možnosti proudění vzduchu
 • přídavné funkce (například čištěni a ionizace vzduchu)

Centru služeb PRE – Jungmannova 747/28 nebo na telefonním čísle 267 053 464 Vám zdarma poradíme nejvhodnější typ a výkon klimatizačního zařízení. Navíc plánujete-li využívat komplexní zařízení celoročně, a nikoli pouze v případě chlazení v letních měsících, s ohledem na spotřebu elektřiny a velikosti prostor je výkon nejdůležitějším parametrem pro energetickou náročnost zařízení.

Cena za tuto službu se sjednává individuálně na základě zjištěných informací o konkrétním místě instalace. V případě zájmu o podrobnější informace vyplňte níže uvedený nezávazný poptávkový formulář a naši pracovníci vás sami kontaktují. Zákazníci v postavení spotřebitele mohou dle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, mimosoudně řešit spory vyplývající z prodeje výrobků či poskytování služeb u České obchodní inspekce (www.coi.cz).

Máte zájem o tuto službu?

Zavolejte nám

267 053 464 Po-Pá 9-18 hod.
Poptejte online

Základní údaje
Adresa
Doplňkové údaje

* Povinné položky jsou označené hvězdičkou