Tepelná čerpadla a klimatizace

Realizujeme výstavbu tepelných čerpadel a klimatizací jak pro rodinné, tak pro bytové domy dle požadavků zákazníků. V nabídce máme pouze kvalitní prověřené výrobky a poskytujeme záruční i pozáruční servis. Seznamte se s naší nabídkou zde na webu nebo rovnou navštivte tepelné studio v Centru služeb PRE v Jungmannově ulici č. 28 na Praze 1.

  Co potřebuji vědět před koupí klimatizace:

Vzhledem k tomu, že se často jedná o nemalou investici, je potřeba vybírat opravdu pečlivě a vyvarovat se zbytečných chyb. Například nesprávně používaná klimatizace tak může být zbytečným „žroutem“ elektřiny.
Zateplení domu a výměna oken zase mohou přinést na jedné straně úsporu při vytápění, ale na straně druhé, při nesprávném větrání, i mnoho nepříjemných efektů pro vnitřní životní prostředí.

Pro letošní léto Vám nabízíme tři balíčky AKČNÍCH KLIMATIZAČNÍCH SETŮ více zde. Klimatizaci nabízíme s montáží do bytu a to sice s jednotkou Toshiba nebo Remko.

Komfortní prostředí je takové, ve kterém se cítíme dobře, není nám teplo ani zima, nepociťujeme průvan, neobtěžuje nás nadměrný hluk a vzduch pociťujeme jako příjemný, bez nežádoucích oderů a pachů.

Přívod vzduchu je potřebný pro dýchání osob, odvod škodlivin z vnitřního prostředí (produkty našeho dýchání), vytvoření příjemného prostředí (pocit čistého vzduchu), změna teploty v místnosti, úprava vlhkosti, ale i případné vlhčeni vzduchu v zimě.

Nucené větraní je spojeno s některými mýty, které často vycházejí ze špatné zkušenosti lidi s klimatizaci v kanceláři nebo jiných nebytových budovách. Pokud je však systém větráni dobře navržen, instalován a provozován, dokáže nám v domově zajistit velmi kvalitní prostředí. Není pravda, že při nuceném větráni nelze otevírat okna, jak se někdy lide mylně domnívají.

Pravidelná údržba řeší i problém s čistotou přiváděného vzduchu – výměna filtrů a pravidelné čištěni rozvodů vzduchu a komponentů systému zajisti vysokou kvalitu přiváděného vzduchu, který má proti venkovnímu vzduchu nižší prašnost i obsah alergenů (pylů, mikroorganismů). Správně navrženy větrací systém nezatěžuje vnitřní prostředí nadměrným hlukem – tlumiče, vhodné koncové prvky a dimenzování systému zajisti bezhlučný provoz bez průvanu.

Klimatizace v AKCI pro rok 2018

Klimatizace je úprava teploty, vlhkosti, čistoty a prouděni vzduchu uvnitř budov. Zpravidla je zajišťována celoročně klimatizační jednotkou s automatickou regulaci. Dílčí klimatizace zajišťuje pouze částečnou úpravu parametrů prostředí – například jenom úpravu teploty nebo vlhkosti.

Komfortní klimatizace zajišťuje úpravu parametrů prostředí pro dodržení hygienických podmínek pro pobyt osob a je vždy spojena s přívodem venkovního vzduchu.

  Kolik vzduchu potřebujeme

 • Kolik osob se bude pohybovat ve větraném prostoru?
 • Má přiváděny vzduch sloužit také k vytápění či chlazeni?
 • Má systém i upravovat vlhkost vzduchu a jeho čistotu (obsah alergenů)?
 • Jaké jsou hlavni zdroje škodlivin v daném prostoru?
 • Je možné použit prvky pro zpětné získáváni tepla?

Pod pojmem klimatizace si většinou představíme zařízeni, které využíváme zejména v letních měsících jako nastroj pro vytvořeni optimální tepelné pohody v interiéru. Klimatizace však v zásadě nezahrnuje pouze chlazení – naopak funkční klimatizace by měla umět mnohem víc. Většina zařízeni určených k chlazení pracuje na principu tepelného čerpadla nebo tepelné čerpadlo využívá. Na stejném principu pracuji chladničky, zařízeni typu split či multisplit a využívají ho i mnoha další zařízení, která k chlazení používají vodu. Termín klimatizace, který se u nás laicky používá jako obecný název pro různé typy zařízení, by se měl správně vztahovat jen k zařízením, která do domu přivádějí venkovní vzduch a kromě chlazení vzduch upravuji i jinak (například čistí pomoci filtrace, upravují jeho vlhkost, případně jej ohřívají během zimního období)

  Nejoblíbenější a nejznámější

K chlazení interiérů bytů a rodinných domů se jednoznačně nejčastěji používají zařízeni typu split nebo multisplit. Zde venkovní jednotka obsahuje nejhlučnější části – ventilátor a kompresor s motorem, kde se teplo předává okolnímu vzduchu, vnitřní jednotka (s výparníkem a ventilátorem) ho odebírá vzduchu v místnosti. Podstata popularity tohoto zařízeni – lze ho bez větších problémů instalovat kdekoli a kdykoli. Proto jsme toto zboží včetně montáže zařadily do naší AKCE.

  Při koupi zvažte

 • chladicí výkon
 • průtok vzduchu
 • tepelný výkon (u kombinovaných zařízení)
 • energetickou třídu (uvádí se podobně jako u domácích spotřebičů a jednoduchým způsobem napoví, jaká je spotřeba zařízení ve srovnání s jinými podobnými)
 • koeficienty COP a EER (mohou sloužit k orientaci v účinnosti zařízeni, udávají poměr výkonu a příkonu – EER pro chlazeni a COP pro vytápění, čím vyšší hodnota, tím účinnější zařízeni, tj. k dosaženi stejného výkonu spotřebuje méně energie; zařízeni v energetické třidě A mají COP 3,6 až 3,2, ve třidě B 3,2 až 2,8 atd.; COP i EER jsou pohyblivé hodnoty – jiná je například účinnost chlazeni vzduchem při teplotě venkovního vzduchu 30 °C, jiná při 35 °C, proto je důležité, aby byly uvedeny hodnoty pro normalizované podmínky; pokud se má zařízeni využívat celoročně, je dobré znát sezonní koeficient (SEER a SCOP), který udává průměrnou účinnost zařízeni při různých teplotách vnějšího vzduchu)
 • hlučnost zařízení (měla by byt uvedena hodnota akustického výkonu, která je snadno srovnatelná; je-li dan akusticky tlak, musí byt uvedeno, v jaké vzdálenosti od zdroje hluku je udáván)
 • způsob a možnosti proudění vzduchu
 • přídavné funkce (například čištěni a ionizace vzduchu)

U klimatizačních zařízeni jsou standardem prachové filtry (na elektrostatické zachytávání běžného prachu), některé typy jsou však doplněny dalšími možnostmi filtrace, například formaldehydovým filtrem, filtry odstraňujícími pachy, které mohou být příčinou migrény a chronické únavy, filtry zachytávajícími velmi jemné částice prachu a cigaretový kouř, filtry ničícími alergeny, buněčné stěny a jádra bakterii, čímž bakterie úplně zabíjejí, nebo systémy odstraňujícími roztoče či chlupy zvířat. Různé typy filtrace ocení především lidé trpící alergiemi a dalšími onemocněními. V nabídce jsou různé režimy včetně takových, které funguji jako účinné čističky vzduchu. Zjednodušené kalkulačky výkonu lze najit na webech specializovaných společností, požadovaný výkon vám však nejlépe spočítají přímo technici firem zaměřených na prodej a montáž klimatizačních řešeni. Jedna z možností je návštěva našeho Centra služeb – Jungmannova 747/28 nebo případné dotazy směřujte na telefon 267 053 464. Navíc plánujete-li využívat komplexní zařízení celoročně, a nikoli pouze chladící výkon v letních měsících, je důležitým parametrem i energetická náročnost.

  Hlavní výhody naší nabídky

Jak správně postupovat

  1. Vyplňte poptávkový formulář, který naleznete v dolní části této stránky a odešlete jej.
  2. Do tří dnů Vás kontaktuje náš specialista, který se zeptá na podrobnosti ohledně místa instalace a vysvětlí veškeré detaily nabídky.
  3. Po zjištění všech potřebných informací a osobní prohlídce místa instalace Vám připravíme a zašleme cenovou kalkulaci.
  4. V případě akceptace nabídky Vám zašleme návrh smlouvy o dílo a zaplatíte zálohu.
  5. Následně zahájíme instalaci zařízení do Vašeho domu.
  6. Samozřejmostí je pro nás zajištění revize odběrného místa, sjednání výhodné distribuční sazby a potvrzení záruk na vybranou technologii.
  7. Po dokončení všech prací a podepsání předávacího protokolu Vám zašleme finální vyúčtování.

Cena za tuto službu se sjednává individuálně na základě zjištěných informací o konkrétním místě instalace. V případě zájmu o podrobnější informace vyplňte níže uvedený nezávazný poptávkový formulář a naši pracovníci vás sami kontaktují. Zákazníci v postavení spotřebitele mohou dle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, mimosoudně řešit spory vyplývající z prodeje výrobků či poskytování služeb u České obchodní inspekce (www.coi.cz).

Máte zájem o tuto službu?

Zavolejte nám

267 053 464
Poptejte online

Základní údaje
Adresa
Doplňkové údaje

* Povinné položky jsou označené hvězdičkou